Vyhľadať
Close this search box.

David Cooper

Som vedúcim katedry sociológie na Univerzite v Kapskom Meste. Chcel by som podporiť pána Yehudu Tagara, austrálskeho štátneho príslušníka, pokiaľ ide o jeho špeciálne schopnosti a odborné znalosti.

Svojej profesionálnej praxi dal veľmi potrebný africký rámec a kontext. V posledných rokoch sa stal známym v celej Juhoafrickej republike ako úžasný učiteľ Psychofonetiky a vyškolil viac ako 100 ľudí rôznych jazykov a zázemia, a to aj v chudobných oblastiach, aby sa z nich stali counselori.

Sám som absolvoval tri poradenské sedenia podľa princípov Psychofonetiky. Nielenže spája terapiu s hláskami, gestami a vizualizáciou – jedinečný prístup, ktorý sám vyvinul na medzinárodnej úrovni a priniesol do Afriky – ale cieľom je dokončiť psychologické uzdravenie v niekoľkých sedeniach (na rozdiel od dlhých foriem terapie v tradičnej západnej psychológii). Posledný bod je dôležitý, keďže začína trénovať praktizujúcich v afrických štvrtiach, kde si ľudia zvyčajne nemôžu dovoliť dlhé obdobia predĺženej terapie. Jeho prístup má preto potenciálny obrovský prínos pre bežných ľudí v našej krajine, ktorí vítajú krátku, no intenzívnu liečbu, ktorá im pomôže vyrovnať sa s problémami a traumami každodenného života v situáciách chudoby a stresu. Jeho spôsob terapie s hláskami a gestami navyše dobre zapadá do tradičných afrických liečebných a terapeutických režimov.

Domnievam, že pán Tagar má veľmi vzácne a veľmi potrebné zručnosti, ktoré naša krajina potrebuje pre svoju pedagogickú fakultu, ako aj pre svoje praktiky a výcvik v psychologickej terapii.