Vyhľadať
Close this search box.
Podujatia

Liečenie traumy s Psychofonetikou

Seminár online a osobne v Košiciach s Yehudom Tagarom

Košice

+

Online

Predstavenie psychofonetického prístupu k liečeniu traumy!

Trauma je skúsenosť, ktorá nebola strávená a stále vytvára toxicitu v našom vnútri. Je to svojou povahou psycho-somatická realita. Psychológia, ktorá nerozumie telu, nemôže vyliečiť traumu; liek, ktorý nerozumie duši, to tiež nedokáže. Trauma je choroba samotného zážitku, presne medzi telom a dušou.

Psychofonetika je metóda psychosomatického liečenia, ktorá umožňuje ľuďom s perspektívou pozorovať svoje subjektívne skúsenosti a stať sa vlastnými liečiteľmi. Pozerá sa na dušu človeka ako na metabolický systém ľudských skúseností: skúsenosť je „potrava duše“ a rovnako ako na fyzickej úrovni – tak aj na psychickej: jedlo, ktoré jete a strávite – vás živí; jedlo, ktoré zjete a nestrávite – vás toxifikuje. Čo znamená stráviť zážitok? Znamená to konfrontovať sa s tým, postaviť sa mu zoči-voči pevným hraniciam, prijať len to, čo sa rozhodnete prijať, dať tomu svoj vlastný význam, poučiť sa z toho – a získať zo svojho systému to, čo nepotrebujete. rovnako ako to robíme s fyzickým jedlom.

Vo svetle Psychofonetiky je trauma skúsenosť, ktorá vstúpila do duše – ale nebola strávená. Je to cudzí prvok, ktorý žije vo vás a vytvára chorobu. Čas traumu nezahojí. Lieky môžu znecitlivieť, ale nemôžu liečiť traumu. Môže to len vedomie.

Traumatizovaný systém nedokáže vyliečiť svoju vlastnú traumu a nedokáže to ani nikto mimo systému. Do reality sa musí privolať nová sila vo vnútri človeka – nová dimenzia vlastného „ja“.

Obsah

Seminár pozostáva z

 • teoretického úvodu k téme
 • diskusie
 • praktickej ukážky psychofonetickej práce s klientom

YehudaTagar

Učiteľ, kouč a counsellor, zakladateľ Školy empatie a Psychofonetiky s 30-ročnými skúsenosťami v práci s individuálnymi klientami a skupinami po celom svete

Prečo Psychofonetika?

Psychofonetika je proces prebúdzania sa do vlastnej vnútornej dynamiky, vcítenia sa do nej, porozumenia jej a vytvárania nového „poriadku“ vo vnútri. Umožňuje skúmať, posilňovať a mobilizovať hlboké zdroje, ktoré si so sebou prinášame do života.

Info

 • Platforma Zoom, e-mail s linkom dostanete deň pred podujatím.
 • V Košiciach príďte osobne na Tolstého 3.
 • 30 minút po začatí seminára sa skupina uzavrie kvôli vytvoreniu bezpečného priestoru pre zúčastnených.
 • Seminár prebieha v angličtine s profesionálnym prekladom do slovenčiny.

Cena

 • 20e pre verejnosť – po prihlásení vám pošleme platobné údaje
 • zdarma pre študentov Školy empatie

Tešíme sa na Vás!

Udalosť bola ukončená.

Dátum

Pi, 20. októbra 2023
Uplynulé

Čas

18:00 - 21:00

Cena

20 €

Miesto

Pobočka Košice
Tolstého 3, Košice

Organizátor

Košice

Rečník

 • Yehuda Tagar
  Yehuda Tagar
  Riaditeľ PII a Školy empatie

  Riaditeľ Psychophonetics Institute International a spoluriaditeľ Školy Empatie, medzinárodný kouč, konzultant, terapeut a tréner, zakladateľ Psychofonetiky a Metodickej empatie.