Vyhľadať
Close this search box.
Podujatia

Dni otvorených dverí v Škole empatie

online

Pri príležitosti otvorenia nového ročníka Školy empatie v Bratislave a Košiciach Vás pozývame na sériu 6 seminárov. Zaradili sme aj nové témy, niektoré na vaše želanie a iné špeciálne pre túto príležitosť.

Každý seminár sa bude skladať z

  • krátkej prednášky
  • praktickej ukážky 
  • diskusie: priestor pre otázky a osobné zdieľania.

Program

 SOBOTA 3.12.2022

9.30 – 10.00 Úvod

predstavenie Školy empatie s Yehudom Tagarom a Psychofonetiky

10.00 – 12.00 Zdravé hranice v práci – seminár s Yehudom Tagarom

Výzvy v práci od nás niekedy vyžadujú byť majstrom vlastnej vnútornej reality – napríklad, keď sa bije vnútorná a vonkajšia autorita, keď narážame na nezvládnuté antipatie, strety reality, invázie a nerešpekt. Ako premeniť prácu na príležitosť pre osobný a sociálny rozvoj – a na potenciálnu komunitu

13.00 – 15.00 Vrstvy – umelecký workshop so Zuzkou Kyselicovou

Človek je tvor tvorivý a pružný. Pohybuje sa vrstvami, vrstvami pod povrchom. V žiadnej z nich sa nedá prežívať dlhodobo. Ale tam je zdroj a zmysel pre život. 

Žiadna vrstva nevidí samu seba. Aby človek poznal, kde stojí, potrebuje si zanechať stopu. Slovom. Činom. Obrazom. Zhmotnenou myšlienkou. Vidí sa s posunom. Rozumie si cez odkazy, ak si ich necháva.

 Ponúkame Vám príležitosť ponoriť sa do seba, rozprestrieť sa vo vrstvách vnútorných obrazov a nechať vyplávať významy výtvarnou cestou a hrou s farbami…

17.00 – 19.00 7 druhov únavy a ako ich prekonať – seminár s Yehudom Tagarom

Vyčerpávame sa mnohými spôsobmi, ktorým sa dá predísť. Pre mnohých ľudí sa permanentný stav vyčerpania stal normálnym, pascou bez východiska. V Psychofonetike sme identifikovali špecifické druhy únavy, ktorým sa dá predísť väčším sebauvedomením.

19.15 – 20.00 Diskusia – otvorený priestor pre Vás, Vaše otázky a zdieľania

Vaše otázky a naše odpovede o štúdiu v Škole empatie aj k iným témam – spýtajte sa lektorov a študentov Školy empatie na to, čo Vás zaujíma.

Nedeľa 4.12.2022

9.30 – 10.00 Úvod

predstavenie Školy empatie s Yehudom Tagarom a Psychofonetiky

10.00 – 12.00 Noví Neandertálci – záchrana našich vzťahov pred nami samými – seminár s Yehudom Tagarom

Od „vzťahových neandertálcov“ k empatickej inteligencii cez metodickú empatiu s psychofonetikou.

Ľudia si vzájomne nerozumejú ani v tých najdôležitejších intímnych vzťahoch. A tragické na tom je, že je to normálne. V tejto najdôležitejšej oblasti nášho života sme sotva zliezli zo stromov.Táto úroveň sa dá prekonať len vedomým úsilím metodickej empatie, vo všetkých jej podobách a formách, na všetkých úrovniach.

13.00 – 15.00 Ako byť lepším rodičom – trvalo udržateľneseminár s Blankou Lichtnerovou

Deti do nás vidia – a stláčajú nám „gombíky“. Počuli ste už samú seba hovoriť ako vaša mama? Reagovali ste na deti, či na partnera tak, že následne ste si povedali – „ja som to tak nemyslela, nechcela… Mrzí ma to.“ Nikto z nás nevyjde z detstva bez rán, ale nikdy nie je neskoro na šťastné detstvo. Zranenia, krivdy, nefunkčné vzorce správania sú často odovzdávané po celé generácie. My to môžete zastaviť.

17.00 – 19.00 Premena života na duchovný rozvoj – seminár s Yehudom Tagarom

Z nášho života na zemi zostávajú len výsledky duchovnej premeny, ktorú sme urobili na našej ceste. Psychofonetika môže pomôcť vytvoriť vnútorný pohľad na vlastný život – tak, že človek žije a zároveň pozoruje svoj život.

19.15 – 20.00 Diskusia a záver – otvorený priestor pre Vás, Vaše otázky a zdieľania

Vaše otázky a naše odpovede o štúdiu v Škole empatie aj k iným témam – spýtajte sa lektorov a študentov Školy empatie na to, čo Vás zaujíma.

 ORGANIZAČNÉ INFO
  • Semináre slúžia ako ochutnávka pred otvorením ďalšieho prvého ročníka Školy empatie – Bratislava a Košice 2023. Zároveň sú semináre sami o sebe hodnotné aj pre tých, ktorí neplánujú štúdium.
  • Je potrebné sa dopredu zaregistrovať na jednotlivé semináre.
  • Celá udalosť bude prebiehať cez Zoom. Pokyny na pripojenie pošleme pred začiatkom udalosti.
  • Semináre budú prebiehať v uzavretej skupine. Je možné sa pripojiť vždy behom prvých 15 minút, potom sa skupina uzavrie, kvôli vytvoreniu bezpečného priestoru pre zúčastnených.
  • Ďalšie inštrukcie dostanete po prihlásení.

Tešíme sa na Vás!

Udalosť bola ukončená.

Dátum

So - Ne, 3. - 4. december 2022
Uplynulé

Čas

Prvý deň začiatok o 09:30
Celý deň

Štítky

bezplatne

Zoom webinár

Miesto

Online

Organizátor

Škola empatie
Telefón
+421 910 926 450
Email
info@skolaempatie.sk

Rečníci