Vyhľadať
Close this search box.
Podujatia
river romance, people, water-7493863.jpg

Ekológia vzťahov

Prehĺbenie vedomia, udržateľnosť a rozvoj vzťahov s Psychofonetikou.
Víkendový pobyt s Yehudom a Mirou Tagar.

Sme vzťahoví neandertálci!

V tejto najdôležitejšej oblasti nášho života

sme sotva zliezli zo stromov.

Yehuda Tagar

Pozývame Vás na letný pobyt pre jednotlivcov a páry
s Yehudom a Mirou Tagar

v krásnom prostredí centra Shambhala.

Počas tohto pobytu Vám Yehuda a Miroslava Tagar predstavia  procesy pre uvedomenie, starostlivosť a prebratie zodpovednosti za rozvoj vzťahov pomocou Psychofonetiky a Metodickej empatie a okrem iného aj vzťahové rituály, ktoré, ak sa pestujú, pomáhajú obnovovať vzťah k sebe a ku svojmu partnerovi.

Každá živá bytosť vyžaduje pre svoj život a vývoj špecifické podmienky. Ľudský vzťah nie je výnimkou. Ale ľudské bytosti majú možnosti, pokiaľ ide o ich osobný vzťah:

 A) mať vzťah založený na partneroch takých, akí sú, alebo

 B) rozhodnúť sa ďalej sa individuálne rozvíjať a na tomto základe vedome udržiavať a rozvíjať svoj vzťah.

Čo zažijete?

 • stanovíte si ciele pre osobný a vzťahový rozvoj
 • naučíte sa praktické postupy pre dosahovanie vašich cieľov
 • dozviete sa o základných princípoch trvalo udržateľného a rozvíjajúceho sa vzťahu

Súčasťou programu bude:

 • Psychofonetické procesy sebauvedomenia, seba-starostlivosti a osobnostného rozvoja
 • Rituály pre vedomé vzťahy
 • Metodická empatia – tréning komunikačných zručností vo vzťahu – vedomé počúvanie

Všetky procesy sú vytvorené tak, aby v nich účastníci mohli pokračovať po skončení pobytu doma.

Páry, manželstvá a rodiny sa stále  tvoria a operujú na úbohom základe a starých programoch, ktoré sme zdedili od našich predkov. A nefunguje to. Keď sa raz z budúcnosti obzrieme späť na súčasný stav našich ľudských vzťahov, budeme považovať dnešné  štandardy komunikácie za neandertálsku fázu ľudskej evolúcie.  V porovnaní s našimi veľkými nádejami a očakávaniami od najdôležitejších vzťahov v  našom živote, sme čoraz viac sklamaní z neschopnosti nás a našich partnerov efektívne komunikovať. Naša  schopnosť tvoriť vedomé, udržateľné a obnoviteľné intímne vzťahy je podľa našich vlastných štandardov primitívna. V porovnaní s našimi intelektuálnymi, technologickými, profesionálnymi, ekonomickými a manažérskymi  schopnosťami sú naše schopnosti vedomej efektívnej komunikácie s našimi partnermi zastaralé, na úrovni doby  kamennej. V oblasti vývoja empatie sme neandertálci.

Intímny vzťah je dar osudu. Toľko vecí sa musí „náhodne“ spojiť, aby sa vzťah vôbec začal. Dvaja sa musia stretnúť v čase, keď sú obaja otvorení vzájomnému záujmu a príťažlivosti, čo samo o sebe je čistá alchýmia. Aby láska bola vôbec možnosťou, musí dôjsť k vzájomnému rešpektu, možnosti záväzku, musí do seba zapadnúť tisíc detailov, ktoré spolu vytvoria priestor pre intimitu a dôveru. A potom, keď sa vzťah konečne začne, musí denne prejsť nespočetným množstvom skúšok. Je to záhrada, ktorú sme dostali darom, a o ktorú je potrebné sa dennodenne starať, inak sa ľahko zmení na pascu, väzenie či vojnovú zónu. Tlaky moderného života si vyberú svoju daň a skúšky prídu. Zamilovanie bude potrebné nahradiť umením lásky. Niektoré aspekty počiatočného daru bude možné zachrániť a obnoviť, niektoré nie. Aby záhrada ostala záhradou, bude potrebné vniesť a rozvíjať vo vzťahu nový prvok, empatiu. Bude potrebné prekonať najdlhšiu vzdialenosť na svete: od náhľadu na život z môjho uhla pohľadu k nazeraniu na život z tvojho pohľadu. Už len pokus o tento posun predstavuje šancu udržať a rozvíjať počiatočný dar lásky.

YehudaTagar

Medzinárodný psychofonetický kouč, counsellor, konsultant & tréner Psychofonetiky a Metodickej Empatie, riaditeľ PII and Školy Empatie.

Miroslava Tagar

Pracuje s Psychofonetikou a Chirofonetikou, je špeciálna pedagogička a konzultantka pre školy, riediteľka Školy Empatie.

Prečo práve Psychofonetika

Psychofonetika pomáha ľuďom v prekračovaní ich osobných prahov. Využiť svoj potenciál môžem, ak porozumiem svojmu vnútru, pochopím, čo sa vo mne odohráva, až potom to viem ovplyvniť želaným spôsobom.

Pomocou Psychofonetiky sa dokážem dívať na to, čo sa vo mne deje, akoby to bolo na obrazovke predo mnou, a dokážem vďaka tomu vykonať potrebné zmeny.

Organizačné info

Počet účastníkov: 15-20
Workshop bude prebiehať v angličtine, s prekladom do slovenčiny.

Cena

 • Cena za pobyt vrátane ubytovania a stravy 
  • pre jednotlivca 450 €, pre pár 640€
 • Ubytovanie a strava zahrnutá v cene pobytu

Uzávierka prihlášok a platieb

 • 22.7.2023

Tešíme sa na Vás!

Udalosť bola ukončená.

Dátum

Št - Ne, 27. - 30. júl 2023
Uplynulé

Čas

vo štvrtok od 17:00
Celý deň

Cena

450 €

Štítky

early bird

Miesto

Shambhala mind & outdoor centrum
Shambhala mind & outdoor centrum
Lúčka 049 42
Web stránka
http://www.shambhalacentrum.sk

Organizátor

Škola empatie, Košice
Telefón
+421 948 216 772
Email
info@skolaempatie.sk

Rečníci

 • Yehuda Tagar
  Yehuda Tagar
  Riaditeľ PII a Školy empatie

  Riaditeľ Psychophonetics Institute International a spoluriaditeľ Školy Empatie, medzinárodný kouč, konzultant, terapeut a tréner, zakladateľ Psychofonetiky a Metodickej empatie.

 • Mira Tagar
  Mira Tagar
  Výkonná riaditeľka

  Pracuje s Psychofonetikou a Chirofonetikou, je špeciálna pedagogička a konzultantka pre školy, riediteľka Školy Empatie.